yükleniyor

BURGERBANK

Tür: Fast Food
Tarih: 2017
Yer: Beylikdüzü / İstanbul
Alan: 150 m²

Proje Hizmeti: Mimari, iç mimari, uygulama
Uygulama Hizmetleri: Anahtar teslim
Tamamlayıcı Hizmetler: Kurumsal kimlik, Mutfak tasarımı

Fotoğraf: Yevhenii Avramenko

BURGERBANK

Burgerbank, bankacılık ile burger sektörünü harmanlayan mimari ve işletme yapısı ile dünyada ilk defa uygulanmış olan bir konsepte sahiptir.
Yapımı 4 ay süren Burgerbank’ta modernizm öğelerini kullanarak, mekâna standartların aksine sıcak bir restoran/ banka havası kazandırdık.
Self-servis, sınırsız içecek ve numaratör sisteminin kullanıldığı restoran özelliğine sahip Burgerbank, birçok yeniliği içinde barındıran bir işletme.

BURGERBANK

Konseptte, bankanın soğuk etkisi, gri tonlar, finans hareketleri, kasa, numaratör gibi objeler çıkış noktamız oldu.
Bu soğuk etkiyi, meşe rengi ahşap masalar, seramik ve mermer ile sıcaklaştırdık.

BURGERBANK
BURGERBANK

Geniş sirkülasyon alanları oluşturduk. Birbirinden farklı oturma düzenleri ile çeşitli kombinasyonlar oluşturabileceğiniz modüler masalar yaptık. Kavramsal olarak finans hareketlerinin sertliğini daha yumuşak hatlı mobilyalar ile harmanladık. Burgerbank ile sadece bir mekân değil, bir buluşma noktası, yeni bir kültür, işitsel, görsel ve tatsal hafızanızı yenileyecek, heyecanlandıracak bir eser olarak ortaya çıkardık.
İç mekânda 3 farklı grup oturma tipi düşündük. Orta kısımda Amerikan oturma dediğimiz sırt sırta sedirler ve onların bitiminde çocuk masası düşündük. Bu masanın yüksekliğini ayarlanabilir yaptık.
Sağda ve solda birleştirilebilir masalar ve sedir yaptık. Bu sedirin sırtında ahşap elemanlar üzerine finans hareketlerini anlatan kumaş paneller oluşturduk.

BURGERBANK
BURGERBANK

Mekân kurgumuzu; 26m² açık mutfak, bulaşık, ön hazırlık alanı ve pişirme alanlarından oluşturduk.
Burgerbank; 66m² alana sahip 32 kişilik salon ile birlikte 40m² 12 kişilik açık bahçe alanı, ayrıca asma kattaki 33m² alanda; bebek bakım odası, mescid, bay-bayan tuvalet, depo, ofis, personel giyinme ve şaft hacimlerini çözümledik.

BURGERBANK
BURGERBANK
BURGERBANK

Burgerbank 2020'de Sluurpy tarafından İstanbul'da fast-food kategorisinde en çok tercih edilen restoran seçilmiştir.