yükleniyor

BAZİLİK

Tür: Steakhouse
Tarih: 2017
Yer: Etiler / İstanbul
Alan: 200 m²

Proje Hizmeti: Mimari, iç mimari, uygulama
Uygulama Hizmetleri: Anahtar teslim

Fotoğraf: Gürkan Akay

BAZİLİK
BAZİLİK

Bazilik restoran İstanbul Etiler’de Steakhouse olarak tasarladığımız bir mekândır. Lokasyon açısından İstanbul’un en değerli bölgelerinden birinde yer alan mekânda temel amaç lüks ve şıklığı bir araya getirmekti.
Mutfak planlamasında soğuk hava depoları, pişirme, ızgara gibi fonksiyonları doğru bir şekilde bir araya getirdik.

BAZİLİK
BAZİLİK
BAZİLİK

Kısıtlı mekân açık ve kapalı alanlar arasındaki geçiş ve farklı fonksiyon alanları arasındaki ayrımlar için paravanlar tasarladık. Açılır kapanır bahçe sistemleri kullandık ve bunu iç mekanla doğru bir geçişle birleştirdik.
Malzeme seçimlerinde paravanlar da metal kullandık, zeminlerde farklı geometrik mermer geçişler yaptık. Duvar kaplamalarında cam ve boya yüzeylerini bir arada kullanarak sıcak bir atmosfer oluşturduk.

BAZİLİK
BAZİLİK

Açık ve kapalı alanların oluşturulması ve yapının kat yüksekliklerinden kaynaklanan teknik zorlukların aşılması gerekmekteydi. Ana kütleden dışarı taşarak oluşturulan hava kanaları bu zorlukları çözmemizi sağladı. Ağırlanacak misafir sayısı ticari olarak tatmin ediciydi, ancak alan için çok fazlaydı, bu nedenle bu durum çözüm bekleyen unsurlardan biriydi ve bu ihtiyaç iyi bir planlama ile karşılandı

BAZİLİK