yükleniyor

ATHYRA

Tür: Lounge
Tarih: 2018
Yer: Büyükçekmece / İstanbul
Alan: 10.000 m²

Proje Hizmeti: Mimari, iç mimari, uygulama
Uygulama Hizmetleri: Kontrolörlük
Tamamlayıcı Hizmetler: Kurumsal kimlik, Mutfak tasarımı

Fotoğraf: Yevhenii Avramenko

ATHYRA

Athyra "Full day enjoy" sloganıyla 10.000 m² arazi üzerine kurulu yeme-içme, havuz ve tenis alanlarından oluşan yeni bir yaşam biçimi. 6 ay süren proje ve şantiye döneminden sonra Bu etkileyici karma projemiz eserlerimiz arasında yerini aldı. Gelen misafirin tüm gün vakit geçirmesine yönelik tasarladığımız mekân Büyükçekmece Sinanoba bölgesinde yer almaktadır.

ATHYRA
ATHYRA

Ana bina yani kafe-restoran bölümünün girişinden genel yapısına sanki yıllardır hep orada olan geçmişten gelen bir tapınak gibi olması tasarımın temelini oluşturdu.
Kafe restoran, havuz ve tenis alanlarından oluşan Athyra’da en ince ayrıntısına kadar tüm gün vakit geçirilebilecek bir ortam oluşturduk.

ATHYRA
ATHYRA
ATHYRA

Tavanda çizgisel ahşaplar kullandık ve bunların içinde havalandırmaları gizledik. İç mekân ve bahçe arasında giyotin camlar kullandık. Denize odaklı bir düşünce yapısıyla koyu renk mobilyalar ve mekân renkleri kullandık.

ATHYRA

Genel ahşaplarda MDF üzerine koyu renkli meşe kaplama kullandık. Bu karanlık tonlarda öne çıkan ilk duvarda farklı ebatlarda borular kullandık. Bunlarla vurgu oluşturduk.
Işıklandırmada gizli spotlar ve kolonlarda ters ışıklar kullanarak ambiyansı istedikleri gibi ayarlayabilmelerini sağladık.

ATHYRA

Her zamanki gibi hem misafir hem de garsonlar için geniş sirkülasyon alanları oluşturduk ve her yere sabit servantlar yaptık. Birbirinden farklı oturma düzenleriyle çeşitli kombinasyonlar ile oluşturabileceğiniz modüler masalar yaptık. 4 metre tavan yüksekliğini doğru bir şekilde kullandık.

ATHYRA
ATHYRA
ATHYRA